5 de febrer de 2014

L'Escola Pia ha participat en l'acte "Vilanova recorda les víctimes de l'Holocaust"

Vilanova i la Geltrú va acollir dissabte 25 de gener a la tarda la commemoració del Dia Internacional de l'Holocaust i de Prevenció de crims contra la humanitat. L'acte es va dur a terme a la plaça de la Peixateria, organitzat per L'Amical de Mauthausen i altres camps i l'Ajuntament de VNG, conjuntament amb els Centres de Secundària públics de la població. La nostra Escola va ser representada pels alumnes de 4t ESO B, Sònia Fernández i Marc Masana que van participar llegints dues poesies sobre els horrors de la guerra. Al Garraf aquest acte s'emmarca dins del projecte Buchenwald, que l'Amical impulsa amb la participació de nombroses entitats i de centres de secundària de la comarca,entre els quals hi ha la nostra Escola, i una de les seves principals finalitats és la recuperació de la memòria històrica republicana i de la deportació als camps nazis, i la prevenció del feixisme.
Podeu veure els poemes llegits en aquests enllaços: POEMA1 POEMA2